Jdi na obsah Jdi na menu
 


...HP...

21. 11. 2009

 

Hewlett-Packard, zkráceně HP (NYSEHPQ), je nadnárodní společnost zabývající se informačními technologiemi, sídlící v Palo Alto v Kalifornii.Hewlett - Packard je jednou z největších společností ve svém oboru na světě působící téměř ve všech zemích. Specializuje na rozvoj a výrobu výpočetního, paměťového a síťového hardwaru, softwaru a dalších služeb. Známá je především svými tiskárnami, osobními počítači, scannery, kapesními počítači a servery.

HP se zaměřuje na domácnosti a domácí kanceláře, malé a střední firmy, veřejnou správu a vzdělávání, grafiku a umění. Za rok 2006 měla HP tržby 91,7 miliard USD, čímž se stala firmou s největšími příjmy v oblasti informačních technologií. V roce 2007 dosáhla příjmů až 104 miliard USD, což byla první IT společnost s příjmy přes 100 miliard USD.

HP je také největším prodejcem osobních počítačů na světě, kde překonal i společnost DELL, což vyplynulo z průzkumu firmy Gartner a IDC z roku 2008. HP je na 5. místě mezi softwarovými společnostmi světa.

 

Společnost HP je dodavatelem technologií ve více než 170 zemích po celém světě. HP nabízí nejširší portfolio produktů a technologií pro všechny segmenty trhu, poskytuje infrastrukturu, služby a produkty od digitální zábavy až po náročné podnikové aplikace.

Společnost HP nabízí rozsáhlé spektrum osobních počítačů, notebooků a netbooků. V oblasti netbooků se zaměřuje na vývoj zařízení, která nabízejí vysokou užitnou hodnotu při zachování příznivé ceny. Netbook HP Mini 5101, který budou studenti v tomto projektu využívat, je na rozdíl od běžných netbooků vyroben z odolné kovové slitiny vyztužené slitinou hořčíku. Další technologie, jako je ochrana pevného disku před mechanickým poškozením HP 3D Drive Guard, možnost využít dvě různé kapacity baterií a klávesnice s velikostí 95 % standardní klávesnice, dělají z tohoto netbooku profesionální zařízení. Součástí dodávky je též zabezpečení profesionální instalace, záručního servisu (výměnným způsobem) i mimozáručního servisu.

Důvod spolupráce na projektu

Hlavním důvodem je dlouholetá podpora projektů týkajících se vzdělávání. Projekt VZDĚLÁNÍ21 - ÚSPĚŠNÝ ŽÁK DIGITÁLNÍHO VĚKU svým obsahem a zaměřením přesně odpovídá dlouhodobé strategii v oblasti vzdělávání a umožní studentům využívat nejmodernější dostupné výukové metody za použití multimediálních zařízení. Současně se očekává zpětná vazba od žáků, rodičů a učitelů zapojených v tomto projektu, což pomůže potvrdit či vyvrátit vhodnost zvolených technických prostředků a optimalizovat tak nabídku společnosti HP v této oblasti.

 
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>